شرح
  • Sir
View

ورودی آب به سدهای کشور منفی شد

پاییز کم‌باران تأثیر خود را بر ورودی سدها گذاشته و در پایان هفته پنجم سال آبی، حجم ورودی به سدهای کشور پس از مدت‌ها سیر نزولی گرفته و منفی شد.
کد : 464
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 آبان 1395
print
نظرات : 0
ورودی آب به سدهای کشور منفی شد

آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران حاکی از آن است که از ابتدای سال آبی جاری، اول مهرماه جاری تاکنون، آب ورودی به سدهای کشور یک درصد کاهش داشته است.
این در حالی است که حجم آب ورودی به سدها در سال گذشته، یک میلیارد و 220 میلیون مترمکعب بوده که از ابتدای سال آبی جاری با یک درصد کاهش به یک میلیارد و 210 میلیون مترمکعب رسیده است.
بر اساس این گزارش، ظرفیت کل مخازن سدها در سال جاری 49 میلیارد و 700 میلیون مترمکعب ذکر شده که 53 درصد از ظرفیت این مخازن هم‌اکنون خالی و فقط 47 درصد ظزفیت پر است.
این گزارش اشاره دارد که برداشت از سدها در مقایسه با سال قبل 16 درصد افزایش داشته است.
سال گذشته میزان آب خروجی از سدها 2 میلیارد و 450 میلیون مترمکعب بود که با 16 درصد افزایش در سال جاری به 2 میلیارد و 840 میلیون مترمکعب رسیده است.
بر همین اساس، از ابتدای فروردین ماه تا پایان شهریور ماه سال جاری، وضعیت بارش‌های کشور و ورودی آب در بیشتر سدهای کشور مثبت اعلام شده بود، اما کاهش بارش‌ها در مهرماه و آبان‌ماه جاری سبب شده تا ورودی آب سدهای کشور منفی شود.
برجسب ها :
  اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید ورودی آب به سدهای کشور منفی شد