شرح
  • Sir
View

ذخایر آب سدها دوباره منفی شد/ ساخت میلیاردی مخازن خالی از آب!

 ۴۵ درصد مخازن سدهای کشور معادل ۲۱.۹۶ میلیاردمترمکعب مخزن ساخته شده هم اکنون خالی از آب بوده و میزان ذخایر فعلی نیز نسبت به سال گذشته ۱۲۵۰ میلیاردمترمکعب کاهش یافته است.

کد : 446
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 ارديبهشت 1394
print
نظرات : 0

 

به گزارش خبرگزاری مهر، حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در پایان هفته سوم اردیبهشت‌ ماه جاری، ۲۶ ميليارد و ۶۵۰ ميليون مترمکعب به ثبت رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، معادل ۴.۳ درصد كاهش نشان می‌دهد.

بر پایه این گزارش، حجم آب ورودي به مخازن سدهای کشور نيز از ابتداي سال آبي جاري (مهرماه ۹۳) تاكنون با ۱۶ درصد كاهش در مقایسه با سال آبی گذشته به ۲۱ ميليارد و ۸۱۰ ميليون مترمکعب رسیده است که این میزان در سال آبی گذشته ۲۵ ميليارد و ۷۵۰ ميليون مترمکعب بود. حجم كنوني آب موجود در مخازن سدهای کشور در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۴.۳ درصد كاهش یافته است.

حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در زمان مشابه سال گذشته، حدود ۲۷ ميليارد و ۹۰۰ ميليون مترمكعب گزارش شده بود. براساس این گزارش، میزان آب خروجی از سدهای کشور نیز از ابتداي سال آبي جاري تاكنون، ۱۵ ميليارد و ۶۳۰ ميليون مترمکعب گزارش شده است؛ در حالی که آب خروجی از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبي گذشته، به ميزان ۱۷ ميليارد و ۳۰ ميليون مترمکعب بود.

بر این اساس، حجم آب خروجي از سدهاي كشور در مقايسه با مدت مشابه سال آبي گذشته، ۸.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد. هم‌ اکنون مجموع ظرفيت مخازن سدهاي كشور ۴۸.۸ ميليارد مترمكعب گزارش شده و ۵۵ درصد از حجم مخازن سدهای کشور از آب پُر است.

برجسب ها :
  اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید ذخایر آب سدها دوباره منفی شد/ ساخت میلیاردی مخازن خالی از آب!